Z wizytą u sąsiadów ...

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 października 2019

" Informacja turystyczna ma sens, jeśli jest przydatna. W praktyce oznacza to, że osoba przekazująca informację zna potrzeby oraz możliwości adresata i trafnie przewiduje, jaki użytek zrobi on z otrzymanych informacji." Powyższy cytat doskonale tłumaczy, dlaczego nasi turyści corocznie odwiedzają Punkt Informacji Turystycznej w Chrzanowie, który należy do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. To jedyna placówka w okolicy, która poddała się certyfikacji. Aktulanie posiada dwie gwiazdki ( ** ).

Pani Agnieszka Mendela - głównodowodząca chrzanowskiego punktu "it" to prawdziwa skarbnica wiedzy o regionie. Nie ma pytań, na które nie potrafiłaby nam odpowiedzieć. Jak zawsze bardzo rzetelnie opowiadała nam o swojej pracy, o wadach i zaletach tego zawodu. Zapoznała nas z działaniem całego Punktu Informacji Turystycznej oraz wymaganiami i kryteriami oceny na poszczególne kategorie certyfikacji punktów "it".

Skuszeni opowieściami Pani Agnieszki o wyjątkowych smakach Ziemi Chrzanowskiej w drodze powrotnej postanowiliśmy sobie kulinarnie dogodzić;) Restauracja "Utarte" po Kuchennych Rewolucjach Magdy Geslerr, która serwuje m.in. regionalną potrawę Ziemniaki po Cabańsku to był strzał w 10-tkę. Dopiero teraz byliśmy gotowi na powrót do domu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie