„Wiedzieć więcej, umieć lepiej, działać aktywniej - DOJŚĆ DALEJ.” Debata szkolna

4 grudnia 2019

Współczesna edukacja stawia przed nami coraz więcej wyzwań. Dobra szkoła, to dobry start w życie. Wspólne działania nauczycieli, uczniów i rodziców pozwalają  nam sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom. Chcąc rozwijać naszą szkołę, by stawała się coraz lepsza, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczestniczyli w debacie, która odbyła się 25 listopada br.

Debatę metodą World Café, w miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach, moderowała Pani Barbara Chuderska.  Rozmawialiśmy o tym, co dla nas najważniejsze:

Jak efektywnie uczyć się i nauczać?  W jaki sposób szkoła, rodzice, środowisko wpływają na kształtowanie osobowości młodego człowieka? Jak rozwinąć współpracę między nauczycielami, uczniami i rodzicami?

Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zaangażowani, nasze spostrzeżenia, wnioski, pomysły zostały spisane. Teraz czas na analizę, wyciągnięcie wniosków i działanie.
Chcemy, by nasza szkoła była jeszcze lepsza. Tylko wspólne działania, szacunek
i odpowiedzialność uczniów, nauczycieli i rodziców stanowić będzie o sukcesie. A sukces?

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.”

(Henry Ford)