Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi

Strona główna


WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:

       

Artykuły

Wystawa prac naszej uczennicy

Przejdź do - Wystawa prac naszej uczennicy

Zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia prac plastycznych Wiktorii Sołtysek uczennicy klasy I bTg. Wiktoria od wielu lat pasjonuje się rysunkiem, a swoją pasję przelewa na papier tworząc charakterystyczne i spójne ze sobą postacie. Pomysł zaprezentowania prac zrodził się z potrzeby pokazania społeczności szkolnej nie tylko talentu i oryginalnej twórczości Wiktorii, ale także  ma być zachętą do rozwijania  życiowych pasji uczniów. 

8 grudnia 2017


Czytaj więcej o: Wystawa prac naszej uczennicy

Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Przejdź do - Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Program składał się z cyklu czterech spotkań, podczas których uczniowie poznali istotę ubezpieczeń społecznych oraz dowiedzieli się, dlaczego ubezpieczenia te są obowiązkowe, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, poznają zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia biznesu w aspekcie systemu ubezpieczeń społecznych. Po zakończeniu cyklu czterech lekcji, szkoła mogła zgłosić uczniów do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Ubezpieczeniach Społecznych.

7 grudnia 2017


Czytaj więcej o: Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP4

Przejdź do - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP4

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uczniowie oraz nauczyciele mogli wziąć udział w ciekawych prelekcjach oraz zajęciach warsztatowych.  14 listopada uczniowie klas trzecich oraz czwartych wysłuchali przedstawicieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy zaprezentowali ofertę kursów kwalifikacji zawodowych realizowanych w  ich placówce. Kursy te mogą być elementem  dopełniającym zdobywane wykształcenie lub alternatywą na bardzo zmiennym dzisiaj rynku pracy. Więcej o rynku pracy oraz programach wspierających absolwentów szkół rozpoczynających karierę zawodową opowiedziała nam 16 listopada Pani Magdalena Krepel – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. 

27 listopada 2017


Czytaj więcej o: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP4

Sukces naszych uczniów

Przejdź do - Sukces  naszych uczniów
W dniu 22 listopada 2017 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej organizowany przez Ligę Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Janicka z klasy 1 a Tg, Rafał Lis  - 2 Te/h, Patryk Tomera-4 Te/h i Patryk Kaszteranda - 2Tg/t. Panowi Rafał Lis i Patryk Tomera zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy!!!

24 listopada 2017


Czytaj więcej o: Sukces naszych uczniów

Owoce i warzywa na słodko i wytrawnie

Przejdź do - Owoce i warzywa na słodko i wytrawnie

Próbowaliście kiedyś leśnego mchu? Albo hummusu, carpaccio, naciosów, granoli czy guacamole? Takie właśnie potrawy przygotowali uczniowie kasy I b TG podczas warsztatów kulinarnych zorganizowanych w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach w dniu 17 października 2017 roku. Tematem przewodnim były „Owoce i warzywa na słodko i wytrawnie”. 

18 listopada 2017


Czytaj więcej o: Owoce i warzywa na słodko i wytrawnie

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Przejdź do - Akademia z okazji Święta Niepodległości

,, (…) Każde minione pokolenie Polaków wierzyło niezłomnie, że upragniona wolność kiedyś nadejdzie. Ta wiara przekazywana była z ojca na syna. Ona nakazywała im pracować i żyć dla Ojczyzny, a jeśli zajdzie potrzeba, oddać dla niej życie. I tak było. Umierali na polach bitew, w więzieniach i na zesłaniu”.

15 listopada 2017


Czytaj więcej o: Akademia z okazji Święta Niepodległości

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla zdolnych, pracowitych i ambitnych rozdane…

Przejdź do - Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla zdolnych, pracowitych i ambitnych rozdane…

Tegoroczna uroczystość uhonorowania stypendystów Prezesa Rady Ministrów miała miejsce w dniu 8 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Przemówienia pełne ciepłych słów, gratulacji oraz życzeń dalszych sukcesów skierowane do nagrodzonych uczniów wygłosili Arkadiusz Watoła Starosta Będziński oraz Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty. 

10 listopada 2017


Czytaj więcej o: Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla zdolnych, pracowitych i ambitnych rozdane…

Falochron

Przejdź do - Falochron

W roku szkolnym 2017/2018 wprowadzony został program Falochron dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W swoich założeniach Falochron to program profilaktyczny, który ma pokazać alternatywne aktywności, które pozwolą odejść od czyhających na młodzież zagrożeń, a także ma wzmacniać to, co pozytywne w zachowaniu, w postawach młodzieży. Falochron ZSP4- „Estakada” staje się zatem drogowskazem do efektywnej pracy z młodzieżą, tak by chronić przed zagrożeniami oraz wskazywać drogi do pełniejszego rozwoju.

6 listopada 2017


Czytaj więcej o: Falochron